Articles Tagged with verslo steigimas

Verslo vertinimas ir jo svarba

Išmaniems verslo savininkas ir vadovams verslo vertinimas yra gyvybiškai svarbus norint išlaikyti įmonę. Kai Jūsų verslas turi padalinius visoje šalyje, kaip užtikrinti, jog vykdoma veikla neša jums vienodą kokybę?

Verslo vertinimas padės suprasti platesnę rinką ir kokią poziciją įmonė joje užima. Tačiau nebūtinai verslas turi būti didelis. Vietiniai parduotuvėlei verslo vertinimas padės stabiliau įsitvirtinti rinkoje, ją prieš tai ištyrus vertintojui.

Verslo vertinimas suteikia nepriklausomą ir objektyvią ataskaitą. Nuosekliai ir kokybiškai atliekamas verslo vertinimas supažindins Jus su verslo specifikomis ir jo galimybes augti visuose šalies regionuose.

Verslo vertinimas yra atliekamas tikslingo vertintojo, kuris perims visą darbo krūvį, todėl Jums viso proceso metu nereikės bendrauti ir bandyti suprasti daugybę žmonių.

Žinodami esamą savo verslo vertę, galite lengviau žvelgti į verslo ateitį ir numatyti, kokiu būdu turto vertė galėtų augti. Dažna verslininkų klaida yra ta, kad verslo vertinimas jiems tampa svarbus tik siekiant parduoti verslą.

Tačiau verslo vertinimas padeda planuoti įmonės augimą, o atėjus laikui parduoti verslą, jo vertė yra palaipsniui išaugusi. Išankstinis verslo vertinimas suteikia daugiau šansų padidinti įmonės vertę.

Verslo vertinimas tvarko kasdienę informaciją apie reikalingų dokumentų gavimą iš Jūsų verslo. Taip pat valdo kitus vertintojus, reikalingus siekiant tinkamai įvertinti verslą.

Verslo vertinimo rezultatas yra patikima, sertifikuota, patyrusių vertintojų pateikta informacija. Verslo vertinimas perima iš Jūsų riziką, nebereikia laviruoti ieškant skirtingų, patikimų įmonių ar asmenų verslo vertinimui.

Galėsite suprasti, kur dabar esate su savo verslu, kuria krypti judate. Verslo vertinimas suteiks Jums gana tvirtų žinių apie tai, kaip šiandien sekasi Jūsų įmonei. Žinojimas, kurias sritis reikia tobulinti, norint padidinti vertę, reikalingas ne tik smulkiems verslams, bet ir didesnėms įmonėms.

Verslo vertinimas padės kurti strateginius planus siekiant plėtoti ir tobulinti verslą. Tačiau kartu, skirdami pakankamai laiko verslo vertinimui, pardavimo metu turėsite pranašumą derybose.

Aukštos kvalifikacijos vertintojų atliekamas verslo vertinimas padeda pritraukti ir numatyti reikiamus investuotojus. Verslo vertinimas tai ne tik įmonės pardavimui, bet ir jos išsaugojimui bei augimui reikalingas procesas.

 

Verslo paslaugų valdymo sistemų integracija elektroninėje erdvėje

verslas

Verslas gali būti palyginamas su sudėtingu organizmu, kuriame kiekvienas skyrius arba padalinys yra lyg atskiras organas, atsakantis už tam tikras funkcijas, tačiau visų jų veiksmų visuma leidžia organizmui išlikti gyvam. Taip kaip organizmo veiklą galima pagerinti arba paskatinti taip galima optimizuoti ir verslą. Tokiu būdu jam suteikiamos galimybės veikti efektyviau ir siekti geresnių rezultatų. Optimizavimas yra savotiškas legalus „dopingas“ suteikiantis įmonėms ir verslo organizacijoms papildomas galimybes ir leidžiantis atskleisti papildomą potencialą. Daugybė šiuolaikinių verslo valdymo sprendimų yra nukreipta į tai, kad padėtų kompanijoms optimizuoti savo procesus. Tai liečia gamybines, prekybines ir netgi paslaugų srityje veikiančias įmones. Visur, kur yra susidėlioję vienokie ar kitokie procesai, juos galima siekti automatizuoti arba optimizuoti, taip, kad jie būtų nukreipti į dar didesnio pelno generavimą.

Tačiau neretai yra susiduriama su situacijomis, kai įmonės ne pilnai išnaudoja verslo valdymo sistemų galimybes. Taip atsitinka dėl ne pilnai arba visiškai neintegruotų sprendimų, kuriais naudojasi kompanijos darbuotojai. Taigi išeina, kad vadybininkai atsakingi už klientus dirba su CRM sistema, buhalterija suvedinėja duomenis į finansų valdymo įrankį, tiekimo skyrius tvarkosi tu nuosava tiekėjų baze ir nors iš esmės visi naudojasi pažangiais sprendimais, tačiau sąsajos tarp jų nebuvimas suteikia savų nepatogumų ir gali tapti dar didesnių trikdžiu priežastimi. Taigi verslo sistemų integracija gali ne tik išspręsti tokias neefektyvumu pasižyminčias situacijas, bet ir gerokai paspartinti duomenų judėjimą ir dalijimąsi informacija įmonės viduje. Tokiu atveju nebelieka poveikio dubliuoti duomenis, o reikalui esant visi gali rasti viską, kas yra būtina kokybiškai paslaugai suteikti. Verslo paslaugų sistemų, tokių kaip https://www.terrait.lt/paslaugu-valdymo-sprendimai, integracija leidžia sukurti vientisą įrankį iš kelių atskirų programų ir tokiu būdu suteikti verslui svarbų postūmį efektyvesnės veiklos link.

Kaip gauti verslo paskolą?

paskola versdlui 

„Verslas nuo nulio“ – tai tėra skambi frazė. Deja, bet be finansinės investicijos sukurti verslo yra praktiškai neįmanoma. O ir veiklą jau plėtojančios įmonės kartais susiduria su finansiniais sunkumais. Tiek naujai steigimas, tiek jau veikiantis verslas yra glaudžiai susijęs su materialiniais aspektais. Tad juridiniai subjektai, t. y. įmonės, naudojasi paskolomis ne mažiau nei juridiniai asmenys. Kaip gauti verslo paskolą ir ką verta apie tai žinoti? Suteikiame informaciją apie galimus variantus.

  • Bankas

Dauguma Lietuvos bankų teikia paskolas verslui. Pirmiausiai, apžvelkite skirtingų bankų sąlygas ir pasirinkite jums priimtiniausias. Susisiekę su banku paskirtu laiku nuvyksite į pokalbį dėl paskolos gavimo. Kaip ir kitos įstaigos, bankai taip pat taiko tam tikrus reikalavimus paskolos gavėjui. Dažniausiai yra vertinamos paskolos gavėjo pajamos, kiti įsipareigojimai, kartais – turimas turtas, jei svarstoma galimybė suteikti paskolą už užstatą.

  • Kredito unijos

Kredito unijų privalumai – lankstesni reikalavimai norint gauti paskolą ir palankesnės paskolos grąžinimo sąlygos. Kai kurios kredito unijos teikia verslo paskolas, kurių metinė palūkanų norma tik nuo 0,1 proc. Maksimali paskolos suma gali siekti iki 100 000 eur. Žinoma, kredito unijos taip pat įvertina paskolos gavimo galimybes, pavyzdžiui, galiojančias nemokumo bylas turinti įmonė vargiai ar gaus paskolą. Dažniausiai taikomi paskolos administravimo mokesčiai, tačiau neturintiems galimybės jų padengti savomis lėšomis, leidžiama šiam tikslui naudoti paskolos lėšas. Daugiau informacijos apie kredito unijos teikiamų paskolų  verslui sąlygas ir reiklavimus rasite čia: http://kku.lt/paskolos/verslo-paskolos/ .

  • Privačios įmonės

Dėl verslo paskolos galite kreiptis ir į privačią įmonę. Šiuo atveju taip pat turėsite pristatyti kai kuriuos dokumentus ir atitikti įmonės nustatytus paskolos gavėjo reikalavimus. Norint gauti didesnės sumos paskolą verslui dažniausiai yra reikalingas nekilnojamojo turto įkeitimas, įmonės direktoriaus ar akcininko laidavimas.

 

Pasyvų verslą sukurti gali daugelis žmonių

pinigaiTurite atliekamų pinigų, kuriuos pageidautumėte sėkmingai įdarbinti, bet nežinote ką rinktis? Investavimo būdų yra daug, tačiau ne visi atneša vienodą naudą. Naujokams, kuriems norisi investuoti sėkmingai, patariama pirmiausia pradėti nuo mažesnių sumų sričių, kur rizika yra pati mažiausia. Aišku, didžiausias iššūkis kils tuomet kai patiems reikės tą riziką įvertinti. Dėl to ir siūloma pradėti nuo smulkesnių sumų, nes pasitaikius klaidoms, prarasite tik mažą dalį. Kaip bebūtų, verslo sukūrimas irgi gali būti gana gera pradžia norint padidinti santaupų sumą.

Verslą pradėti galima ir su gana nedideliu biudžetu, nes vis dėlto – ne visiems reikia iš karto uždirbti milijonus. Trumpai tariant, jeigu norite sukurti verslą ir iš jo gauti papildomų pajamų, tuomet su nedidele suma tikrai galima kai ką nuveikti. Šiuo metu populiarėja turinio projektai, kurie priskiriami prie pasyvių pajamų šaltinių.

Pasyvios pajamos ar pasyvaus verslo kūrimas reiškia, kad kažkurį laiko tarpą teks kažkiek padirbėti arba įdarbinti pinigus, kad paskui savaime verslas neštų pajamas. Pavyzdžiui, susikūrus interneto svetainę, kuri būtų optimizuota pagal tam tikrus raktinius žodžius, galima gauti nemažai naudos. Jums reikėtų susikurti tokią svetainę arba sumokėti pinigus, kad kas nors ją sukurtų. Tada reikėtų sukurti turinį ir jį platinti. Kurį laiką reklamuotumėte svetainę. Joje būtų sudėti reklaminiai skydeliai, už kurių paspaudimus ar parodymus gautumėte pajamas. Po kurio laiko jūsų interneto svetainė jau pradeda rodytis paieškos sistemų rezultatuose, o tai reiškia, kad gaunate reklamą nieko nedarydami. Turėdami lankytojų srautą, gaunate pajams iš reklamos pardavimo ir svarbiausia – visa tai jau nieko nebedarant. Tai vadinama pasyviu verslu arba pajamomis. Tad, jeigu galvojate apie smulkių sumų investavimą, toks ūdas užsidirbti tikrai jums turėtų būti įdomus.

Taip pat pravartu žinoti, kad investuojant pinigus į neaiškias sritis, labai lengva juos prarasti. Pavyzdžiui, jeigu atsirado pasiūlymas investuoti į kažkokį kriptovaliutų verslą, tai dar nereiškia, kad iš to uždirbsite. Labai daug kriptovaliutų projektų žlunga nusinešdami investuotojų pinigus. Tad, būkite labai atsargūs.

Šaltinis: https://verslas-paprastai.jimdosite.com

 

Individualios įmonės kaina šiuo metu nėra labai didelė

verslas

Neaiškumai dėl įmonių registravimo dažną atbaido nuo savarankiškos veiklos. Tačiau, ekspertai teigia, kad situacija gerėja dėl to, kad dabar rinkoje smarkiai daugėja specialistų, kurie teikia konsultacinio pobūdžio paslaugas ypač geromis kainomis. Tai reiškia, kad už labai nedidelę kainą galima gauti visą reikalingą informaciją apie konkrečios įmonės registravimą. Tokie specialistai klientui paaiškina kokie žingsniai ir kaip jie turėtų būti atliekami. Pabrėžtina, kad tie patys specialistai teikia ir papildomas paslaugas – apskaitos valdymą, įmonių steigimo paslaugas ir t.t. Tad, jeigu kaip tik domitės tuo, tikrai turėtumėte daugiau dėmesio skirti šių specialistų paieškai. Galbūt jie padės viską supaprastinti ir į veiklos įteisinimą pažiūrėti kitomis akimis.

Taip pat pravartu žinoti, kad kai kurie specialistai suteikia visą svarbiausią informaciją, o tik po to prašo užmokesčio. Žinoma, viskas priklauso nuo atsiskaitymo tvarkos. Jeigu jums rūpi tik konsultacijos, tuomet reikėtų iš anksto pasidomėti kokius įkainius taiko pasirinktas specialistas. Gali būti, jog jis nustatys konkrečią sumą už visą darbą t.y. iš anksto nurodys kokią informaciją gausite. Kiti specialistai nustato valandinius įkainius. Tad, prieš užsakant paslaugas, būtinai išsiaiškinkite kokia yra apmokėjimo už jas tvarka, nes vienur ji vienokia, o kitur – visiškai kitokia.

Kas liečia įmonių steigimą patiems, tai tikrai nėra lengva užduotis visiškai žaliems. Pirmą kartą su tuo susidūrę asmenys gali privelti labai daug klaidų. Tad, jums reikėtų įsiglinti į pagirdinę informaciją, kurią pateikia institucijos. Jeigu turite klausimų, galite į jas kreiptis ir gauti reikalingus atsakymus. Bet, turėkite galvoje, kad tie atsakymai gali užtrukti, tad skubantiems ir nekantriems tai bus maža paguoda.

Svarbu ir tai, kad kai kuriais, o tiksliau – dažnai atvejais įmonės pirkimas būna daug naudingesnis neis steigimas. Kainos tikrai nėra labai didelės, o geriausia tai – jos mažesnės nei išleistumėte patys registruodami įmonę. Internete pasinaudokite paieškos sistemomis ir ieškokite įmonių įsigijimo skelbimų. Pavyzdžiui, terminas „individualios įmonės kainos“ grąžins rezultatus, kuriuos bus nurodytos kurios individualios įmonės parduodamos ir už kokią kainą jas galima įsigyti.

krovinių pervežimo kaina

Ką reikia žinoti kuriant verslą?

krovinių pervežimo kainaŠiais laikais vis dažniau jauni žmonės nebenori dirbti kažkam, nori būti nepriklausomi, dirbti sau, sugalvoti savo verslo idėją ir įkurti verslą pagal pažymą arba perspektyvoje net ir įmonę. Ko gero, nemaža dalis studentų yra pasvarstę kokiais būdais galėtų verstis lygiagrečiai mokslams ir kuo galėtų verstis baigę mokslus. Ne paslaptis, kad didelė dalis studentų nusivilia susidūrę su sunkia padėtimi, kaip baigę mokslus negali įsidarbinti pagal specialybę, nes neturi patirties. Sprendimas galėtų būti arba pradėta individuali veikla arba patirties sėmimasis praktikose ir savanorystėse. Taigi, ką reikia žinoti kuriant verslą, nuo ko pradėti?

Kiekvienas žino, kad norint turėti verslą reikia nusiteikti, kad darbuotis teks ne tik dieną darbo valandomis, bet ir vėlais vakarais bei savaitgaliais. Trys punktai, ko Jums tikrai reikės, norint pradėti savo verslą:

  • Geros, potencialiai pelningos verslo idėjos. Juk niekam nereikalinga dar viena kavinė Vilniaus centre. Tokiai būtų sunku išsilaikyti, nes nuoma kainuoja daug, o pasirinkimas jau yra didelis. Nebent ta kava bus kažkuo išskirtinė arba aplinka ypatinga. Žodžiu reikia atrasti tai, kas žmonėms būtų patrauklu, įdomu, skanu ir kitaip nei kitur, kad jie norėtų ateiti ir grįžti pas jus, o ne pas konkurentus.
  • Investicijų. Jei pardavinėsite paslaugas, tuomet Jums reikės investuoti į kvalifikuotus specialistus (jų rengimą arba atlyginimą), na o jei siūlysite prekes, tuomet reikės pasirūpinti jų atgabenimu, transportavimu. Čia jums bus svarbi krovinių pervežimo kaina arba kurjerio paslaugų kaina. Ar tai būtų prekės internetu ar tiekėjų gaminių pardavimai, Jums reikės, kad tos prekės pasiektų Jus, Jūsų klientą, o kartais pirma Jus, o tada tik Jūsų klientą.
  • Tinkamų reklamos kanalų. Kad ir kokia būtų gera Jūsų verslo idėja, prekė, aptarnavimas ar kas kita — tai turi būti reklamuojama. Antraip, kaip kas nors ras Jūsų prekę? Sudėtinga yra tai, kad ne visoms paslaugoms ir prekėms yra tinkamos tos pačios reklamos formos. Jei pavyzdžiui nutarėte prekiauti kažkokiu Lietuvoje visiškai nauju ir mažai žinomu dalyku tai Jums pirma reikia visuomenę informuoti apie tai, nes iki tol gali nebūti paklausos. Neseniai Lietuvoje išpopuliarėjo sportas su „cangoo jumps“ batais. Dabar jau žmonės domisi tuo ir ieško kur gali įsigyti arba treniruotis neperkant tokių batų. Tačiau tik pradėjus tokį verslą nebuvo galima tikėtis, kad žmonės plūste plūs, kai niekas nebuvo nė girdėjęs apie tokį sporto reikmenį.

Štai trys pagrindiniai punktai, apie kuriuos verta pradėti jau dabar jei ketinate pradėti savo verslą.

 

 

 

verslo steigimas

Verslo steigimas: trys patarimai padėsiantys Jūsų verslui išvysti pasaulį

verslo steigimas Ar esate kada pagalvoję apie savo nuosavą verslą? Jei turite bent menką verslininko gyslelę, šiek tiek ambicijų ir kūrybiškumo – tuomet tikrai esate pagalvoję apie savo verslą. Verslo steigimas gali būti tikras malonumas jei turėsite žinių, užsidegimo ir didelį norą. Štai Jums trys paprasti patarimai, kurie padės Jūsų naujam, nuosavam verslui išvysti pasaulį.

  1. Savarankiškai pasidarykite savianalizę – asmeninių savybių inventorizaciją. Ne kiekvienas jaunasis būsimasis verslininkas – entuziastas turi viską ko reikia verslo pradžiai. Ir tai nereiškia, kad Jūsų verslo idėja nėra puiki. Tai tiesiog reiškia, kad Jūs galite neturėti tam tikrų asmenybės bruožų reikalingų pradedant savo nuosavą verslą, nes verslo steigimas reikalauja ne tik geros idėjos ir užsidegimo, bet ir tam tikrų žinių. Prieš investuodami savo laiką ar kitus resursus, įvertinkite save ir pagalvokite ar turite verslininkams būdingų bruožų. Ar esate motyvuotas, gebantis prisitaikyti ir pasitikintis savimi? Ar esate lankstus?
  2. Išplėtokite savo idėją. Tik nepradėkite verslo tik dėl to, kad kažkas dabar madinga ir labai „ant bangos“, o Jūs manote, kad komercializavę tai uždirbsite pinigų. Plėtokite savo verslo koncepciją ieškodami sąsajų tarp savo aistros, pomėgio ir tarp to su kuo turite patirties. Iš to iš rutuliokite produktą ar paslaugą, kuris, tikite, jog galėtų pagerinti žmonių gyvenimus. Prisiminkite ar kada galvojote, kad kažko šiais laikais pasigendate arba kažko trūksta, galbūt kažką reiktų patobulinti. Gaudykite savo mintis, kurios kažką kritikuoja arba generuoja. Tos mintys gali virsti puikia verslo idėja.
  3. Išmėginkite galimybes ir tikimybes. Kai Jūsų verslo idėja jau nusistovės, mėginkite išsiaiškinti, kaip tą idėją galėtumėte realizuoti. Ar jūsų sugalvotas produktas ar paslauga yra kažkas tokio ko žmonės norėtų ar jiems to reikėtų? Ar galite iš to uždirbti? Ar gaminys veiktų realybėje?

Štai Jums ir pirmieji trys patarimai, kurie padės žengti pirmuosius žingsnius, kad verslo steigimas būtų sėkmingas. Sakoma, kad gera pradžia tai jau pusė darbo. Todėl nepatingėkite ir startuokite taip gerai pasiruošę kaip tik galite tuo metu. Reikia profesionalų patarimo? Kreipkitės į įmonių steigimo specialistus UAB „Finansų biuras”