Visame pasaulyje modernios elektroninės identifikavimo sistemos naudojamos specialaus signalo perdavimui (signalas fiksuojamas tarp atsakiklio ir skaitytuvo). Šios sistemos skirtos įvairių objektų atpažinimui, pvz., atsakiklis gali būti įmontuotas į transporto priemonę. Atsakikliai gali būti pasyvaus ir aktyvaus veikimo. Pastarieji skirti didesnio atstumo signalo gavimui, tuo tarpu pasyvaus veikimo atsakikliai neturi jiems priklausančios baterijos, t. y. jie naudoja skaitytuvo energiją. Minėtojo tipo atsakikliai, išsiskiriantys itin mažomis apimtimis, yra vadinami mikroschemomis arba mikročipais. Pastarieji gali būti naudojami naminių gyvūnų ženklinimui (čipavimui) – šią paslaugą gali suteikti specializuota veterinarijos klinika.
Mikročipas – tai maža (maždaug grūdo dydžio) mikroschema, išsiskirianti unikaliu identifikacijos numeriu. Ženklinimo metu po gyvūno oda įterpiamas integrinis grandynas, kurį augintinis nešioja visą gyvenimą. Vėliau, norint identifikuoti gyvūną ir nustatyti jo tapatybę, prie ženklinimo vietos pridedamas specialus skaitytuvas, kuris parodo unikalų mikročipo numerį ir suteikia informacijos apie augintinį.
Gyvūnų ženklinimą atliekanti veterinarijos klinika primena, kad minėtoji procedūra yra efektyviausia priemonė, užtikrinanti pasiklydusių gyvūnų grąžinimą šeimininkui, be to, ši priemonė padeda kontroliuoti paveldimų ligų plitimą ir specialioje duomenų bazėje kaupia su gyvūno sveikata susijusią informaciją. Dar vienas privalumas yra tai, kad paženklintas augintinis nepatirs sunkumų kartu su šeimininku keliaudamas į užsienio šalis.
Ženklinimo procedūros metu integrinis grandynas įterpiamas po gyvūno oda naudojant specialią injekcinę adatą. Pati procedūra yra itin greita ir paprasta, o gyvūno patirtas skausmas lygus įprastai vakcinacijai. Svetimkūnis prisitaiko prie gyvūno biologinės terpės ir paprastai nesukelia jokių šalutinių reakcijų. Mikroschema neturi savo energijos šaltinio (tai pasyvaus veikimo įrenginys), todėl neskleidžia jokių signalų ir nekelia pavojaus augintinio gerovei.
Jei norite būti visiškai tikri dėl augintinio sveikatos, skirkite laiko veterinarijos klinikos paieškai. Bendradarbiaukite su patikima, aukščiausios kokybės paslaugas teikiančia bendrove, kuri pasirūpins jūsų augintinio gerove ir užtikrins greitą ir sklandų čipavimo procesą. Rekomenduojama rinktis kliniką, kurioje bus atliktas ne tik čipavimas, bet, reikalui esant, ir kitos gydymo procedūros. Atlikti tyrimai patvirtino, kad jauki veterinarijos klinika, profesionalūs ir draugiški jos darbuotojai padeda išvengti streso, todėl gyvūnas jaučiasi ramesnis. Itin dažnai keičiama klinika kelia papildomą nerimą – besiblaškantis gyvūnas apsunkina tiek ženklinimo, tiek gydymo procedūras. Jei čipavimas jums kelia nerimą, nepamirškite, kad galite pasirinkti kitą alternatyvą – gyvūnų ženklinimas atliekamas ir priskiriant jiems unikalaus kodo tatuiruotę. Dėl tinkamiausio identifikacijos būdo pasitarkite su veterinaru.
No Comments