Virtuvinės buitinės technikos priežiūros mitai ir realybė

Daugybė dalykų, kuriuos jūs žinote (ir galbūt taikote savo kasdienybėje) apie savo indaplovės, šaldytuvo ar viryklės priežiūrą, yra tik mitai. Todėl šiame straipsnyje pasistengsime išsklaidyti pagrindinius mitus, pateikiant daug naudingų buitinės technikos prietaisų priežiūros patarimų.

Jei savo buitinės technikos prietaisais jūs rūpinsitės tinkamai, tuomet galėsite nesunkiai prailginti jų tarnavimo laiką, sumažinti suvartojamos energijos kiekį ir išvengti didžiulių buitinės technikos remonto išlaidų ar netgi būtinybės pirkti naują buitinę techniką. Tačiau, kai šiandien yra tiek daug įvairių mitų, gali tapti pernelyg sudėtinga atsijoti grudus nuo pelų. Todėl žemiau pateikti susisteminti patarimai turėtų išspręsti daugelį svarbių klausimų.

Mitas I: Reikia valyti tik šaldytuvo vidų

Nemenka dalis žmonių yra įsitikinę, kad visiškai pakanka, jei jie reguliariai išvalys savo šaldytuvo vidų. Tačiau šaldytuvo išorės valymas (ypač kondensatoriaus ritės, kuri įprastai būna šaldytuvo galinėje dalyje) yra ne ką mažiau svarbus ir būtinas, jei norima prailginti šaldytuvo tarnavimo laiką. Ir, laimei, tai tikrai nėra didelis ir sudėtingas darbas, kuriam įveikti reikia išskirtinės patirties. Ką jau kalbėti apie tai, jog laiko sąnaudos taip pat yra labai nedidelės. Vieną ar du kartus per metus nuvalę dulkes nuo šaldytuvo išorės, galėsite lengvai pasiekti savo norimą rezultatą.

Žinoma, kai kurių šaldytuvų (ypač naujų) savininkams norint nuvalyti kondensatoriaus ritę, gali tekti daugiau paplušėti, kadangi kai kuriuose labai naujuose šaldytuvų modeliuose ji yra apatinėje dalyje. Tačiau tam taip pat galima įsigyti specializuotą valymo įrankį, kuris palengvintų šios užduoties įgyvendinimą. Elektros energija, kurią jūs sutaupysite reguliariai nuvalydami šaldytuvo kondensatoriaus ritę, jūsų investuotą laiką atpirks su kaupu.

Mitas II: Indaplovei nieko nenutiks, jei išvyksiu į ilgą kelionę

buitine technika

Pakankamai dažnai žmonės, kurie namus palieka ilgesniam laikui, pamiršta apie savo indaplovę, ją palikdami įprastinėje „padėtyje“, t.y. įjungtą į elektros šaltinį ir pasiruošusią veikti. Tai yra labai pavojinga – ypač šaltuoju metų laiku. Jei jūs savo indaplovę paliksite bent mėnesiui ar ją veiks labai didelė temperatūrų kaita, galite susidurti su dideliais sunkumais.

Taigi, visų pirma jūs turėtumėte savo indaplovę atjungti iš elektros šaltinio. Taip pat yra būtina užsukti vandens padavimą į indaplovę. Visa tai apsaugos tiek jūsų būstą, tiek ir kaimynus (jei gyvenate daugiabutyje esančiame bute). Sugrįžus iš ilgesnės kelionės, atgal įjungti indaplovę jums bus vieni juokai. Tuo tarpu, jei susidursite su sunkumais ar manysite, kad jūs patys nesugebėsite tinkamai apsaugoti savo indaplovės prieš išvykstant, galite kreiptis į indaplovių remonto meistrus (https://www.vilniausmeistrai.eu/aptarnaujama-technika/indaplovių-remontas/), kurie visą tai padarys už jus.

Mitas III: Orkaitės valymui pakanka savaiminio išsivalymo ciklo

Sutikite, orkaitės vidų mes valome bene rečiausiai. Tiesą sakant, kai kurie žmonės tokių darbų apskritai niekuomet nėra linkę imtis. Tačiau jei orkaitė yra naudoja pakankamai reguliariai, apie jos vidaus valymą pamiršti tikrai nevertėtų.

Be abejo, šiuolaikinėse orkaitėse yra ir savaiminio išsivalymo funkcija, kurią nemenka dalis žmonių pasitelkia savo orkaitės valymui. Tačiau jei manote, kad šios funkcijos visiškai pakanka norint išsaugoti švarą savo orkaitėje, labai klystate. Be to, tiek prieš savaiminio išsivalymo funkcijos naudojimą, tiek ir po jo, būtų naudinga fiziškai išvalyti indaplovės vidų (pradžioje tai padaryti bus sudėtingiau, todėl naudinga pašalinti bent jau didžiausius nešvarumus). Visa tai turėtų padėti užtikrinti puikią jūsų indaplovės būklę.

No Comments

Post a Comment