Articles Tagged with teisininkas

Į ką atkreipti dėmesį renkantis verslo partnerius?

Šiomis dienomis savarankiškai dirba tik nedaugelis smulkių įmonių. Daugumos sėkmingą verslą vystančių įmonių veikla paremta bendradarbiavimo ir partnerystės santykiais. Bendrovės bendradarbiauja su didmeninės produkcijos pirkėjais, logistikos įmonėmis ir kitais verslais, nuo kurių priklauso ir jų įmonės sėkmė. Čia be abejo labai svarbu pasirinkti tik patikimus ir atsakingus partnerius. Štai patarimai, į verta atkreipti dėmesį tai darant.

  • Požiūris į finansinę atsakomybę

Visi verslo partnerystės santykiai susiję ir finansinėmis operacijomis. Įmonės tarpusavyje atsiskaito už suteiktas paslaugas ar įsigytą produkciją. O netinkamas partnerio finansinių įsipareigojimų vykdymas tikriausiai yra vienas iš blogiausių variantų. Tad būtinai pasidomėkite ar verslo partneris neturi finansinių problemų, tokių kaip skolu isieskojimas, areštuotos banko sąskaitos ar pan. Net jei prasta reputacija pasižymintis asmuo žadės jums atsakingą požiūrį į finansinius reikalus, pagalvokite, ar skolų išieškojimas nėra įrodymas, kad šiais pažadais neverta tikėti.

  • Patirtis savo srityje

Tai, ar verslo partneris tinkamai vykdys savo įsipareigojimus, priklauso ir nuo jo patirties. Dažniausiai ne pirmus metus dirbančios ir jau turinčios pastovių klientų ratą bendrovės savo pareigas vykdo sklandžiai ir atsakingai. Jose ne tik „sustyguotos” visos darbuotojų atsakomybės ir vidaus procesai, bet ir nusistovėjusi finansinių srautų tvarka. Retai kada tokiose įmonėse galima išgirsti apie tokias nemalonias procedūras kaip pavyzdžiui, skolų išieškojimas.

  • Rekomendacijos/ reputacija

Nors tai, kas kalbama ne visuomet yra  tiesa, bet pagrįstais faktais apie įmonę šiuo atveju verta pasikliauti. Jei turite informacijos, kad įmonė laiku neatsiskaito ar žinote, kad jai taikytas skolų išieškojimas, priskirkite tai svariems trūkumams. Ir atvirkščiai, jei esate girdėję puikių atsiliepimų apie bendradarbiavimą su įmone, bent jau apsvarstyti šį variantą tikrai verta.

Priimant sprendimą dėl bendradarbiavimo su konkrečia įmone, neskubėkite. Pabendraukite ne tik su vadovu, bet ir su darbuotojais, kurie bus atsakingi už su jūsų veikla susijusius darbus. Pasidomėkite įmonės darbo principais, prioritetais ir požiūriu į bendradarbiavimą. Bendra veikla bus sėkminga tik tada, kai požiūris į esminius partnerystės klausimus sutaps ar bent jau kardinaliai nesiskirs.

Teisinės paslaugos

Teisinės paslaugos – brangios, tačiau vertos mokamos kainos

Teisinės paslaugosTeisinės paslaugos yra teikiamos privačiai dirbančių teisininkų arba teisininkų, dirbančių advokatų kontorose. Teisininkai – profesionalai, dirbantys teisinėje srityje, išmanantys įstatymus, konsultuojantys įvairiais klausimais ir ginantys žmonių interesus.

Kodėl yra teikiamos teisinės paslaugos?

Teisinės paslaugos yra teikiamos dar nuo senų laikų, tačiau bėgant metams, įstatymai keitėsi, keitėsi ir žmonių požiūris į gyvenimą. XXI – ajame amžiuje, teisinės paslaugos yra teikiamos visose civilizuotose šalyse, kur yra teisinė sistema. Viską žmonės bando spręsti demokratiniu būdu. Kiekvienoje šalyje vyrauja vis kitas teisinė sistema, skiriasi įstatymai, tačiau, dažniausiai, pagrindiniai įstatymai yra tie patys.

Tikriausiai ne vienas žmogus pagalvojęs apie teisinę sistemą iš karto šį žodžių junginį sujungia kartu su nusikalstamumu. Netiesa, teismuose yra ginami ne tik nusikaltėliai ar ne tik žmonės, kurie turi kažką bendro su nusikaltimais. Teisinės paslaugos yra teikiamos ir tiems žmonėms, kurie yra nuskriausti arba nori, pavyzdžiui, įsteigti įmonę, kurios atidarymui reikia sutvarkyti tam tikrus teisinius dokumentus.

Svarbiausias žingsnis – tinkamas teisininko pasirinkimas. Teisines paslaugas teikiantys teisininkai turi pasižymėti:

  • profesionalumu;
  • išmanyti žmonių psichologiją;
  • etiškumu;
  • estetiška išvaizda;
  • turi „degti“ noru tobulėti teisinėje sistemoje;
  • privalo būti mandagūs.

Labai svarbu pasitikėti savo teisininku, kadangi šiam žmogui į rankas yra atiduodamas labai svarbus ar svarbūs klausimai, kurie gali nulemti kažkieno ateitį. Žinoma, už teisininko paslaugas gali tekti „pakloti“ nemažai pinigų, tačiau šie žmonės iš ties verti nustatytos kainos. Teisininkai dirba sunkų, daug žinių ir rizikos reikalaujantį darbą, todėl ir kainuoja brangiai.

 

 

 

Teisininkas

Teisininkas – teikia teisines paslaugas

TeisininkasTeisininkas – žmogus, teikiantis teisines paslaugas, konsultuojantis žmones įvairiais klausimais, susijusiais su įstatymais, taip pat gina piliečių interesus teismuose ar kitose institucijose.

Kiekvienas teisininkas, dažniausiai, išmano puikiai vieną teisės sritį, arba kelias, tačiau tikrai ne visas. Visų teisės sričių profesionalai dirba advokatų kontorose.

Teisės sritys, kurias išmano teisininkai:

  • Darbo teisė (teisininkas sprendžia įvairius individualių darbuotojų arba visos firmos klausimus. Konsultuoja darbdavius ir darbuotojus algų mokėjimo klausimu. Taip pat padeda parengti darbo sutartis, rengia kitus įvairius dokumentus. Teisininkas gina abiejų šalių interesus teismuose, individualiose darbo teisės ginčuose);
  • Šeimos ir paveldėjimo teisė (teisininkas konsultuoja išsiskirti norintį klientą, padeda jam susitvarkyti būtinus dokumentus. Taip pat teisininkas pataria visais klausimais, susijusiais su šeima arba paveldėjimu. Jis padeda pasidalinti turtą, padeda nuspręsti kur po skyrybų gyvens vaikai, reikalui esant padeda priskirti globą tik vienam iš tėvų. Taip pat teisininkai teikia konsultacijas turto paveldėjimo klausimais, padeda pasidalinti turtą, gina klientų interesus turto dalybose);
  • Baudžiamoji teisė (teisininkas gina kaltų ir nekaltų žmonių interesus teismuose, taip pat atstovauja nukentėjusiems žmonėms. Teisininkas susitaria dėl žalos atlyginimo, rengia civilinius ieškinius ir kitus reikalingus dokumentus);
  • Nekilnojamojo turto teisė (teisininkas konsultuoja ir padeda parengti dokumentus perkant arba parduodant nuosavybę);
  • Įmonių teisė (teisininkas rengia įvairius įmonės viduje reikalingus dokumentus, taip pat padeda išspręsti iškilusias problemas, surasti racionaliausią sprendimą);
  • Ir kita.

Žmonės, norintys išsirinkti tinkamą teisininką, gali tai padaryti interneto pagalba. Kiekviena kontora turi savo internetinę svetainę, o joje aprašo savo darbuotojus, jų pasiekimus ir darbo patirtį. Jeigu, vis dėlto tų aprašymų neužtenka, galite paklausinėti gerai pažįstamų žmonių, kokius specialistus renkasi jie, spręsdami tam tikrus gyvenimo klausimus, kuriems išmanyti reikalingi teisininkai.