Kaip pasiruošti vasaros karščiams?

kondicionierius

Jau ne vieną kartą lietuviška vasara mums įrodė, jog ir pas mus galima sulaukti labai netikėtų, primenančių tropinius, karščių. Todėl po tokių klimato išdaigų, daugelis namų ir butų savininkų vis pasižada, jog kitais metais, tai tikrai įsirengs kondicionierių. Vieni tai padaro, o kiti iki kitos vasaros ir vėl užmiršta arba tikisi, kad tokių karščių tikriausiai nebebus.

Tačiau galima to tikėtis arba tiesiog iš anksto tinkamai pasiruošti, kad ir vėl netektų kankintis. Kaip žinia, esant dideliam karščiui lauke, rekomenduojama visus langus laikyti uždarytus. Kitaip į namus ateis ne vėsa, o dar daugiau šilumos, ir situacija bus dar blogesnė. Todėl tokiais atvejais kondicionieriai namams yra tikras išsigelbėjimas daugeliui šeimų.

Kondicionieriai gali būti pačių įvairiausių parametrų, namams patys populiariausi – sieniniai, bet gali būti ir lubiniai, grindiniai, kasetiniai ar kanaliniai. Šiuo metu šie itin paklausūs – oras-oras šilumos siurbliai dirba itin tyliai. Daugelis jų yra su išmaniosiomis intergacijomis bei veikia prie itin žemos ar aukštos lauko temperatūros. Vasarą kondicionieriai patalpas šaldo, o žiemą tarnauja kaip šilumos šaltinis.

Tačiau kiekvienu atveju, renkantis kondicionierių, labai svarbu pasirinkti teisingai. Svarbu atkreipti dėmesį į galingumą, atsižvelgiant į patalpos dydį. Tai dažniausiai yra deklaruojama įrenginio gamintojo rekomendacijose. Jeigu tiksliai dar nežinote, kokį modelį norite įsigyti, tai galima patalpos plotą padalinti iš dešimties. Taip gausite apytikslį kondicionieriaus galingumą kW. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į sezoninius naudingo veikimo koeficientus, vėsinimo ir šildymo režime. Rinktis inverterinio tipo kondicionierių, kuris, pasiekęs tam tikrą temperatūrą ne išsijungia, o ją palaiko.

Todėl geriausia pasikonsultuoti su šios srities profesionalais, kurie padės išsirinkti tai, ko jums reikia. Ne tik patars, bet ir apskaičiuos bei profesionaliai sumontuos įrenginį jūsų namuose.

 

 

No Comments

Post a Comment