Turite sklypą ir norite pasistatyti namą greitai ir efektyviai? Rekomenduojame pasidomėti apie karkasinius namus ir jų statybą. Ir domėtis tikra informacija, o ne klausytis sekamų pasakų, paskalų ir stereotipų, kurių yra visose gyvenimo srityse.
Karkasiniai namai – naujovė Lietuvoje. Tai, aišku, reklaminis triukas, nes pati technologija tikrai nėra nauja. Visų namų šlaitiniai stogai Lietuvoje jau šimtus metų yra karkasiniai, tik žmonės šio termino nevartojo. Dabar jis atėjo kartu su naujomis statybos madomis iš Skandinavijos, kur tokie namai yra labai populiarūs. Neapsigaukite – karkasinę statybos technologiją lietuviai staliai naudoja jau seniai, bet tik stogui, o ne sienoms.
Karkasinių namų statyba Lietuvoje populiarėja po truputį. Galėtų viskas vykti ir greičiau, tačiau vyrauja keletas mitų, kuriuos pastoviai statytojai bando paneigti. Vienas tokių mitų yra šilumos pralaidumas. Manoma, kad tik rastinės sienos gali atlaikyti lietuviškas žiemas ir kitų metų laikų negandas. Keista, bet realybėje viskas kitaip, nes dabar karkasiniai namai turi A energetinę klasę, todėl jie visiškai atlaiko lietuviškus orus ir be masyvių sienų. Kitas mitas, trukdantis daugiau, nei padedantis yra tai, kad karkasiniai namai turi rimtų problemų su stogais, nes yra lengvi. Čia reiktų daugiau paaiškinti. Kaip žinote, stogas sveria labai nemažai, todėl reikia tvirtesnių sijų. Įsivaizduokite, kokias sijas reikia daryti, jei norite užsidėti čerpių stogą, arba bituminių plokščių stogą. Šis mitas lengvai paneigiamas – nes sausa mediena iš Lietuvos miškų gali atlaikyti bet kokius stogus, reikia tik tinkamai pastatyti. Nereikia jokių papildomų gelžbetoninių konstrukcijų, tik pamatų.
Kartais skleidžiama nelabai tiksli informacija apie karkasinius namus. Pavyzdžiui, kad jie neturi pamatų. Esmė yra ne pačioje karkasinio namo konstrukcijoje, kuriai iš esmės reikia tik 4 sutvirtintų kampų, o savininko poreikiuose. Jei norėsite pasidaryti populiarias šiuo metu šildomas grindis, pamatų gali ir prireikti, nes jos betonuojamos kartu su išraitytais vamzdžiais. Dėl to gali atrodyti, kad karkasiniai namai turi itin didelius pamatus. Jei nebus grindinio šildymo – nebus ir pamatų. Perdangas paprastai tokiuose namuose padaro iš medžio, tik užpildo juos smėliu, kad būtų geresnė garso izoliacija.
Karkasinių namų statyba užsiimantys meistrai yra girdėję ir daugiau nesąmonių, kalbamų apie šiuos greitai ir efektyviai statomus namus, kurie dar yra ir pigesni, nei mūriniai.
No Comments