Articles Tagged with buhalterinės paslaugos

Bankroto bylos ir jų priežastys

Bankrotas vyksta tada, kai fizinis ar juridinis asmuo nebepajėgia įvykdyti savo finansinių įsipareigojimų. Bankroto procesas pradedamas dažniausiai skolininko arba kreditorių pateiktu prašymu. Visas skolininko turtas yra įvertinamas, ir gali būti panaudotas bent daliai skolos padengti.

Dažnas bankroto atsiradimas yra klientų finansinių įsipareigojimų nevykdymas. Tokia situacija yra ypač pavojinga mažoms įmonėms, kurios yra tiesiogiai priklausomos nuo keletos svarbių klientų, kurie pastoviai perka iš įmonės paslaugas ar prekes. Kai numatytų mokėjimų nepavyksta įvykdyti, atsiranda problemos su pinigų srautais, tad tampa sunku padengti pagrindines veiklos išlaidas ir grąžinti turimas skolas ar įsipareigojimus.

Taip pat, toks iš pažiūros neblogas dalykas, kaip per didelis atsargų kiekis, kuris didina sandėliavimo išlaidas, o jei tai prekė turinti trumpą galiojimo laiką – mažinamas ir likvidumas, gali būti bankroto priežastimi. Neefektyvus atsargų valdymas šią problemą dar labiau padidina, kuri dažnai baigiasi įmonės lėšų trūkumu.

Finansinių išteklių trūkumas, atsirandantis dėl nepakankamos kapitalizacijos – negebėjimo, esant poreikiui, gauti paskolų ar pritraukti investicijų, irgi gali nuvesti į bankrotą. Tai tiesiogiai trukdo augti bei kliudo kasdienei įmonės veiklai. Tai su kiekviena diena artina įmonę prie nemokumo.

Šią problemą gali apsunkinti ir tinkamos valdymo apskaitos praktikos ar sistemos nebuvimas. Neturėdamos aiškaus finansinės priežiūros mechanizmo, įmonės negeba stebėti savo finansinės būklės, priimti pagrįstų sprendimų ar elementariai sutaupyti lėšų, o tai gali atverti platų kelią tiesiai į bankroto bylos rankas. Tad jei norite išvengti bankroto bylos – verta apgalvoti apie buhalterinės apskaitos programos įsigijimą ar kreiptis į šias paslaugas teikiančias įmones. Profesionali apskaita gali padėti išspręsti sunkią situaciją arba ją bent sušvelninti.

Sukčiavimas, nepriklausomai nuo to, ar jis kyla iš įmonės vidaus, ar iš išorinių šaltinių, kelia didelę grėsmę finansiniam stabilumui tapti ne tokiu stabiliu. Įmonės išteklių išeikvojimas ir suinteresuotųjų šalių pasitikėjimo stoka gali baigtis ginčais teismuose ir didžiuliais finansiniais nuostoliais, galiausiai privedančiais organizaciją prie bankroto.

Elementarus šalies ar pasaulinis ekonominis nuosmukis, kuriam būdingas prekių apyvartos nuosmukis, įmonėms gali reikšti gyvavimo pabaigą. Sumažėjusi paklausa mažina ir pajamas, todėl įmonės dažnai atsiduria keblioje padėtyje – jos stengiasi išlikti pelningos ir išvengti bankroto, tačiau ne visada gali pavykti, nes ne viskas priklauso nuo pačios įmonės, bet ir nuo geopolitinių, ekonominių bei kitų veiksnių.

buhalterinės paslaugos

Buhalterinės paslaugos – patriotiškumas

Ar kada pagalvojote, kad buhalterinės paslaugos yra tikrų tikriausias patriotiškumas? Nemeluojame! Vienas iš pagrindinių buhalterijos principų yra skaidrumas. O juk mokesčiai, kaip sakoma, sugrįžta visiems. Skaidrus verslas – palankus scenarijus visuomenei.

Reikšmė

Kas yra buhalterinės paslaugos ir kokios jos? Ar tai viso labo du žodžiai? Tai ne šiaip žodžiai, o itin reikšmingi (reikšmę atskleisti ir padėti sutvarkyti aktualius reikalus gali https://audita.lt/buhalterines-paslaugos/).

Kasdien žmogus dirba sau, biurui, darbdaviui. Nuo vieno etapo ar projekto, nuo vieno uždavinio priklauso ir kiti etapai, projektai bei uždaviniai. Kitaip tariant, vienas darbas susijęs su kitais. Susikaupus stengiamasi laikytis kruopštumo krypties ir, be abejo, turėti atsakomybės rezervą.

O pakėlus galvą, kai mintys nuskrieja kitų dalykų link, suvokiama šis tas įdomaus. Pasirodo, jog buhalterio darbas ypač svarbus. Toks svarbus, kad jį turėtų įvertinti ne tik pati įmonė, kurioje dirbama, bet ir valstybė. Kodėl? Mat tai ne vien įstaigos, vykdančios ekonominę veiklą, pranašumas, bet ir nauda šaliai. Nauda kiekvienam piliečiui.

Tvarkinga buhalterija – privaloma, o šios nuostatos besilaikantys piliečiai yra savo šalies patriotai.

Jūsų įmonė moka mokesčius. Nepalaiko „šešėlio“. Viskas tvarkoma skaidriai. Tai scenarijus, kurį verta pagirti. Suprantama, norint, kad situacija iš tiesų būtų tokia optimistiška, reikalingi tikri „profai“ – profesionalūs buhalteriai, sąžiningi specialistai.

Svarbu, kad būtų skaičiuojama tiksliai

Rezultatas turi būti tikslus. Todėl skaičiuojama atsakingai. Tiksliai siekti tikslo – kalambūras, kurio teisingumu įsitikina kiekvienas buhalterijos skyriaus darbuotojas, kiekvienas buhalterijos mokslus krimtęs specialistas. Profesionalios buhalterinės paslaugos tokios ir yra – tikslios.

Pasitelkime pavyzdį, paprastą matematinį skaičių žaismą. Vienoje rankoje turime 10 eurų, o kitoje – 10,90. Lyg ir galima teigti, kad 10,90 apytiksliai yra 11. Tik ne buhalteriams. Čia 10 centų – daugiau nei „maža paklaida“. 10 yra 10, bet 10,90 nėra 11.

Vardan tos Lietuvos

Buhalterinis tikslumas susijęs su šalies gerove. Kadaise sumąstyta frazė „vardan tos Lietuvos“ nėra bereikšmė. Ji entuziastingai ir patriotiškai skamba šiomis dienomis ir įkvepia kiekvieną lietuvį.

Kaip jau minėta, ekonomikos srityje egzistuoja terminas „šešėlis“. Pagarba įmonėms, kurios prie jo neprisideda.

„Šešėlis“ iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip „nekalta“ galimybė daugiau pasipelnyti. Bet iš tikro… griauna viską aplink.

Patriotiškas elgesys

Tikslumas buhalterijos skyriuje yra patriotiškumo pavyzdys. Bene labiausiai su pagarba valstybei asocijuojasi vėliava, himnas. Tačiau sąsajų yra žymiai daugiau, ne vien tiesioginių. Kuo atsakingiau tvarkoma buhalterija, tuo įmonė patikimesnė. Jokių slėpimų, jokių „nusukimų“ ar „varkių“. Elgesys ne tik etiškas profesiniu požiūriu, bet ir patriotiškas.

Džiaugiamės, palaikome ir tikimės, kad į šiuos žodžius verslas atsižvelgs.

 

buhalterinės paslaugos

Kai reikalingos buhalterinės paslaugos…

buhalterinės paslaugosNoras užsidirbti, noras sukurti ką nors įkvepiančio, noras realizuoti idėjas. Visais šiais žodžiais gali būti apibūdinamas verslas. Ir visai nesvarbu, ar kalbame apie greitojo maisto kioskelį, ar apie milžinišką korporaciją, valdančią daugybę biurų. Kiekvienu atveju reikalingos buhalterinės paslaugos. Jomis susidomėjus galima tiesiog pasižvalgyti internete, mat virtualioje erdvėje skelbiasi išties nemažai specialistų.

Kokia jūsų interesų sritis?

Atrodo, viskas kaip iš aišku. Buhalterinės paslaugos aktualumo skalėje užima solidžią vietą. Tačiau tai itin plati paslauga, kuri apima ne vieną procesą, todėl ieškant buhalterio reikia atsakyti į klausimą, kokia konkrečiai sritis domina.

Apskaita, dokumentai priimant į darbą – tai buhalterijos uždavinių dalis. Vieniems reikia tam tikros paslaugos dalies, o kitiems – viso komplekso. Todėl kreipdamiesi į specialistą nebijokite paklausti, jei kas nors neaišku ar tiesiog nesate įsitikinę, kaip tiksliai vadinama jums reikalinga paslauga.

Kiek turite laiko?

Dar vienas labai svarbus aspektas yra laikas. Būna atvejų, kai darbų sąrašas „dega“. Tenka skaičiuoti kiekvieną minutę. Ir dar ta buhalterija… Todėl susisiekę su specialistu nepamirškite susitarti dėl terminų. Žinokite, kad kreipiatės ne tik jūs, tad paslaugos teikėjas planuoja laiką ir dažniausiai negali šią minutę imtis darbo.

Net jei buhalterinės paslaugos jūsų įmonėje yra derinamos kitaip, t. y. jei skaičių klausimais užsiima nuolatinis darbuotojas, situacija taip pat turėtų būti įvertinama per laiko prizmę. Jei kas kelias minutes darbuotojui bus pateikiama vis nauja šūsnis uždavinių, kažin kaip visa tai bus įgyvendinama. Veikiausiai motyvacija po truputį pavirs demotyvacija.

Kai reikalingos buhalterinės paslaugos, bet nežinoma, nuo ko pradėti…

Jei pradėjote kokią nors ekonominę veiklą ir buhalterija atrodo kaip nepažįstamas miškas, galite tiesiog paskaitinėti, kaip pateiktos specialistų paslaugos. Taip pat pagalvokite, kokios sritys jums konkrečiai aktualios. Nes noras pasamdyti naują žmogų į darbą ir pajamų deklaravimas – du skirtingi dalykai. Skirtingi, bet susiję su buhalterijos sąvoka.

Niekas neverčia susisiekus su specialistu iškart užsisakyti vienokią ar kitokią paslaugą. Juk galima paskambinti keliems ir apsvarstyti, kuris pasiūlymas atrodo patraukliausias.

Ir jokios netvarkos?

Buhalterinės paslaugos – tarsi verslo aparato suderinimas. Kiekvienas skaičius yra ten, kur ir turėtų būti. Kiekvienas dokumentas toks, koks turėtų būti. Ir jokios netvarkos! Tad jei dabar kaip tik domitės buhalterinių paslaugų tema, veikiausiai kirba noras, kad apskaita (ir ne tik apskaita) pagaliau taptų sklandumo sinonimu.