Articles Tagged with buitinė technika

Virtuvinės buitinės technikos priežiūros mitai ir realybė

Daugybė dalykų, kuriuos jūs žinote (ir galbūt taikote savo kasdienybėje) apie savo indaplovės, šaldytuvo ar viryklės priežiūrą, yra tik mitai. Todėl šiame straipsnyje pasistengsime išsklaidyti pagrindinius mitus, pateikiant daug naudingų buitinės technikos prietaisų priežiūros patarimų.

Jei savo buitinės technikos prietaisais jūs rūpinsitės tinkamai, tuomet galėsite nesunkiai prailginti jų tarnavimo laiką, sumažinti suvartojamos energijos kiekį ir išvengti didžiulių buitinės technikos remonto išlaidų ar netgi būtinybės pirkti naują buitinę techniką. Tačiau, kai šiandien yra tiek daug įvairių mitų, gali tapti pernelyg sudėtinga atsijoti grudus nuo pelų. Todėl žemiau pateikti susisteminti patarimai turėtų išspręsti daugelį svarbių klausimų.

Mitas I: Reikia valyti tik šaldytuvo vidų

Nemenka dalis žmonių yra įsitikinę, kad visiškai pakanka, jei jie reguliariai išvalys savo šaldytuvo vidų. Tačiau šaldytuvo išorės valymas (ypač kondensatoriaus ritės, kuri įprastai būna šaldytuvo galinėje dalyje) yra ne ką mažiau svarbus ir būtinas, jei norima prailginti šaldytuvo tarnavimo laiką. Ir, laimei, tai tikrai nėra didelis ir sudėtingas darbas, kuriam įveikti reikia išskirtinės patirties. Ką jau kalbėti apie tai, jog laiko sąnaudos taip pat yra labai nedidelės. Vieną ar du kartus per metus nuvalę dulkes nuo šaldytuvo išorės, galėsite lengvai pasiekti savo norimą rezultatą.

Žinoma, kai kurių šaldytuvų (ypač naujų) savininkams norint nuvalyti kondensatoriaus ritę, gali tekti daugiau paplušėti, kadangi kai kuriuose labai naujuose šaldytuvų modeliuose ji yra apatinėje dalyje. Tačiau tam taip pat galima įsigyti specializuotą valymo įrankį, kuris palengvintų šios užduoties įgyvendinimą. Elektros energija, kurią jūs sutaupysite reguliariai nuvalydami šaldytuvo kondensatoriaus ritę, jūsų investuotą laiką atpirks su kaupu.

Mitas II: Indaplovei nieko nenutiks, jei išvyksiu į ilgą kelionę

buitine technika

Pakankamai dažnai žmonės, kurie namus palieka ilgesniam laikui, pamiršta apie savo indaplovę, ją palikdami įprastinėje „padėtyje“, t.y. įjungtą į elektros šaltinį ir pasiruošusią veikti. Tai yra labai pavojinga – ypač šaltuoju metų laiku. Jei jūs savo indaplovę paliksite bent mėnesiui ar ją veiks labai didelė temperatūrų kaita, galite susidurti su dideliais sunkumais.

Taigi, visų pirma jūs turėtumėte savo indaplovę atjungti iš elektros šaltinio. Taip pat yra būtina užsukti vandens padavimą į indaplovę. Visa tai apsaugos tiek jūsų būstą, tiek ir kaimynus (jei gyvenate daugiabutyje esančiame bute). Sugrįžus iš ilgesnės kelionės, atgal įjungti indaplovę jums bus vieni juokai. Tuo tarpu, jei susidursite su sunkumais ar manysite, kad jūs patys nesugebėsite tinkamai apsaugoti savo indaplovės prieš išvykstant, galite kreiptis į indaplovių remonto meistrus (https://www.vilniausmeistrai.eu/aptarnaujama-technika/indaplovių-remontas/), kurie visą tai padarys už jus.

Mitas III: Orkaitės valymui pakanka savaiminio išsivalymo ciklo

Sutikite, orkaitės vidų mes valome bene rečiausiai. Tiesą sakant, kai kurie žmonės tokių darbų apskritai niekuomet nėra linkę imtis. Tačiau jei orkaitė yra naudoja pakankamai reguliariai, apie jos vidaus valymą pamiršti tikrai nevertėtų.

Be abejo, šiuolaikinėse orkaitėse yra ir savaiminio išsivalymo funkcija, kurią nemenka dalis žmonių pasitelkia savo orkaitės valymui. Tačiau jei manote, kad šios funkcijos visiškai pakanka norint išsaugoti švarą savo orkaitėje, labai klystate. Be to, tiek prieš savaiminio išsivalymo funkcijos naudojimą, tiek ir po jo, būtų naudinga fiziškai išvalyti indaplovės vidų (pradžioje tai padaryti bus sudėtingiau, todėl naudinga pašalinti bent jau didžiausius nešvarumus). Visa tai turėtų padėti užtikrinti puikią jūsų indaplovės būklę.

Kaip išsirinkti šaldytuvą?

saldytuvaiŠaldytuvai – tai buitinės technikos prietaisai, kurių duris varstome dažniau nei bet kurias kitas. Todėl labai svarbu, kad namuose turėtume tinkamo dydžio, dizaino ir funkcionalumo šaldytuvus, kurie tarnaus kaip įmanoma ilgiau. Be to, nuo šaldytuvo kokybės priklauso ir mūsų maisto produktų būklė bei maistingumas, tad jokiu būdu nemanykite, kad norint įsigyti naują šaldytuvą, pakaks nueiti į pirmąją buitinių prekių parduotuvę ir besti pirštu į akiai patraukliausią prietaisą. Kaip išsirinkti šaldytuvą?

Šaldytuvai ir jų tipai

Paprastai išskiriami dviejų tipų šaldytuvai: pastatomi ir įmontuojami. Jei gyvenate nuomojame bute arba mažesnėse erdvėse, geriau rinktis laisvai pastatomą šaldytuvą. Jie yra talpesni ir užima mažiau vietos, nes šio tipo šaldytuvams nereikia didesnio korpuso, leisiančio cirkuliuoti orui. Įmontuojami šaldytuvai populiaresni namuose, kur svetainė sujungta su virtuve: juos galima integruoti į baldus, todėl šaldytuvas neišsiskirs iš bendro interjero konteksto ir atrodys tarsi virtuvinio baldų komplekto dalis.

Talpa ir dydis

Antras dalykas, kurį privalote įvertinti, jei renkatės naują šaldytuvą – jo talpa ir dydis. Paprastai šaldytuvai būna nuo 45 iki 600 litrų naudingojo tūrio, esant poreikiui galima įsigyti ir milžiniškų 800 l gigantų. Tačiau turėkite omenyje, kad kuo didesnė talpa, tuo didesnis šaldytuvo dydis, tad jei jūsų virtuvė yra nedidelė ir ieškote į kampą tilpsiančio kompaktiško šaldytuvo, nevertėtų rinktis paties aukščiausio ir talpiausio gaminio.

Mitybos įpročiai

Jei norite, kad šaldytuvas pasitarnautų kaip įmanoma patogiau ir praktiškiau, įvertinkite savo mitybos įpročius: kaip dažnai gaminate, ar kaupiate maistą, ar naudojate daug šaldytų produktų ir pan. Nedideli šaldytuvai su vienomis durelėmis ir 2 stalčių šaldymo kamera labiau tiks žmonėms, kurie retai būna namuose ir nemėgsta gaminti maisto. Jei turite didelę šeimą arba esate maisto ruošos entuziastai, neapsieisite be erdvaus, dviejų durelių šaldytuvo su daug įvairių skyrių bei stalčių. Pasitaiko ir žmonių, kurie kaupia šaldytą maistą. Jiems aktualiausi šaldytuvai su erdviomis, gerai šaldančiomis šaldymo kameromis, todėl neretai pasirenkami šaldytuvai, kuriuose šios kameros užima daugiau nei pusę erdvės.

 

Šaldytuvai: ką reikia žinoti apie jų pasirinkimą ir priežiūrą?

saldytuvai

Šaldytuvai – tikri virtuvės karaliai, be kurių savo gyvenimo neįsivaizduotų daugelis žmonių. Jų duris varstome kur kas dažniau nei bet kokių kitų buities prietaisų, o norėdami įsigyti naują šaldytuvą ar tiesiog pakeisti seną, renkamės itin atidžiai. Visgi norint turėti ilgaamžį ir kokybišką prietaisą, svarbu ne tik teisingas pasirinkimas, bet ir tinkama jo priežiūra. Ką būtina žinoti apie šaldytuvus ir jų priežiūrą?

Į ką atkreipti dėmesį perkant šaldytuvą?

Pirmas dalykas, kurį turite apgalvoti rinkdamiesi šaldytuvą – jo tipas. Paprastai šaldytuvai gali būti dviejų rūšių: laisvai pastatomi ir įmontuojami. Pastatomi šaldytuvai labiau tinka nedidelėms erdvėms, nes yra talpūs ir užima mažai vietos. Įmontuojami šaldytuvai be galo patogūs namuose, kur dominuoja visos virtuvės dizainas – juos galima integruoti į baldus ir sudaryti vientisą interjerą.

Taip pat svarbu atsižvelgti ir į jo dydį. Nebūtina rinktis šaldytuvo, kuris užimtų didžiąją dalį virtuvės, jeigu nemėgstate gaminti ar daug keliaujate ir retai būnate namuose. Na, o jei auginate vaikus ar esate tikri maisto ruošos entuziastai, verčiau iškart įsigykite didesnių gabaritų šaldymo įrenginį.

Norintiems sutaupyti vertėtų pagalvoti ir apie šaldytuvo energinę klasę. A+, A++ ar A+++ klasės šaldytuvai gali padėti sunaudoti mažiau energijos išteklių, tad investicijos per keletą metų atsipirks ir su kaupu.

Šaldytuvo priežiūra

Dažnai žmonių daroma klaida – noras, kad šaldytuvai veiktų nepriekaištingai į tai neįdedant pastangų. Deja, vien nusipirkti šaldytuvą nepakanka – jį reikia nuolat prižiūrėti. Tai atlikti labai paprasta, tereikia atsiminti keletą pagrindinių taisyklių. Į šaldytuvą niekuomet nedėkite karšto arba šilto maisto, nes dėl jų skleidžiamų garų apšerkšnija garintuvas. Nevarstykite jo durų be reikalo – dėl patenkančios šilumos iš lauko šaldytuve pradeda kauptis ledas, o į maistą gali patekti daugiau bakterijų. Ir nepamirškite, kad šaldytuvai turi būti periodiškai atitirpinami juos išjungiant. Jei norite tai daryti kaip įmanoma rečiau, galite įsigyti šaldytuvą su automatiniu atitirpinimu. Tik turėkite omenyje, kad pastarieji sunaudoja daugiau elektros energijos.

Jei ieškote šaldytuvo ir jums įdomu, kur rasti geriausius pasiūlymus, pasinaudokite Kainos.lt svetaine, siūlančia kainų palyginimo skirtingose prekybos vietose paslaugas.