Articles Tagged with greitos paskolos

Paskolų teikimui dabar taikomos griežtos sąlygos

kompas

Jeigu turite klausimų apie vartojimo kreditų rinką, tuomet turėtumėte ieškoti informacijos specialiuose portaluose arba tiesiog skaityti įstatymus. Paskolos internetu visą parą neišduodamos ir tai toli gražu nėra vienintelis ribojimas, kurį patiria paskolų bendrovės bei sutelktinio finansavimo platformos. Klientų ratas, žiūrint bendrai, yra smarkiai sumažėjęs. Tačiau tas mažėjimas parodo ir gerąją pusę – atsisijojo blogesnis klientai t.y. tie, kurie vengia grąžinti skolas laiku. Nežinantiems ar verta bandyti skolintis internetu, ekspertai pataria domėtis svarbiausiais akcentais ir taisyklėmis. Jeigu jas atitinkate, tuomet drąsiai galite kreiptis į paskolų bendroves. Jeigu paprastų įstatymų reikalavimų neatitinkate, tuomet tikrai neverta rizikuoti – neatsakingas skolinimasis sukels daugiau bėdų.

Kalbant apie minėtas taisykles, tai viena svarbiausių yra paskolos gavėjo kreditingumo įvertinimas. Tai vienintelis būdas sužinoti ar asmuo yra priskiriamas prie rizikingų klientų grupės ar ne. Šio įvertinimo metu nustatoma kokias pajamas asmuo gauna. Jeigu asmuo yra susituokęs, tuomet vertinamos ne tik jo, bet ir šeimos pajamos bei turimi įsipareigojimai. Tai kreditoriams leidžia dar lengviau apsisaugoti nuo galimų nuostolių. Tiesa, jeigu jūsų pajamos yra ypač didelės, tuomet situacija ko gero bus palankesnė. Bet, tuo pačiu reikia vertinti turimus įsipareigojimus kitoms finansų įstaigoms.

Logiška, kad gaunant dideles pajamas, bet turint didelius įsipareigojimus, situacija tampa vis sunkesnės. Kreditoriai tai įvertins. Jie paskaičiuos viską ir nuspręs ar skolinti jums pinigus ar ne. Tiesa, verta paminėti, kad kai kuriais atvejais kreditoriai atmeta paraiškas kartu pateikdami pasiūlymus. Jeigu matoma, kad asmuo pasiektų ribą imdama nustatyto didžio paskolą, tuomet paskolų teikėjas pasiūlo rinktis mažesnę sumą ir galbūt pasirinkti ilgesnį kredito grąžinimo laikotarpį. Taip sumažinamos mėnesio įmokos.

Skolinantis visada svarbu įvertinti ar per visą paskolas grąžinimo laikotarpį nebus jokių problemų su įmokų mokėjimų. Pagrindinis tikslas turėtų būti kuo mažesnės įmokos, nes jas kas mėnesį mokėti bus lengviau nei mokant trumpesnį laikotarpį, tačiau dideles sumas. Visada viską gerai apskaičiuokite, nes nuo to priklausys kreditoriaus atsakymas bei visos skolinimosi galimybės.

paskolos

XXI amžiaus diskusija: paskolos ar taupymas?

paskolosNeįtikėtina, tačiau nepraeina nei vienas pasisėdėjimas su uošviais ir draugais be diskusijos apie pasirinkimus, t.y. dėti į kojinę, ar imti paskolą ir mokėti palūkanas. Deja, to senesnio kirpimo žmogui mano argumentai niekad neatrodė labai patikimi. Tad pasvarstykime visus už ir prieš.

Palūkanų baubas

Pagrindinis vienos stovyklos argumentas yra palūkanų baimė. Esą dažnai tenka sumokėti antrą tiek paskolos teikėjui. Tarkim, paskolos bustui reiškia dar du nupirktus butus bankui.

Antras visų paskolos oponentų baubas yra įsipareigojimas. Šios stovyklos šalininkai vienu balsu dūduoja, kad ilgalaikis įsipareigojimas yra pavojingas. Žmogus neturi tiek galios kaip bankas arba kredito bendrovės ir todėl paskolos tau gali atsirūgti sugadinta kredito istorija, arba paliktu žmogumi be stogo virš galvos, asmeniniu bankrotu ir dar visa galybe siaubų.

Infliacijos galia

Iš tiesų šios rizikos yra ir jų negalima paneigti. Tačiau paskolos alternatyva, t.y. taupymas vilioja nemažiau. Tarkim, principingai neimsime paskolos dnb ar kitam banke, kredito įstaigoje. Taupysime būstui apie dvidešimt metų (mažiausiai). Per tą laiką išbandysime savo geležinę valią ir papulsime į infliacijos suktus ratus. Juk kasmet infliacija suvalgo mažiausiai kelis procentus pinigų vertės. Taip uoliai atidėti pinigai būstui galiausiai gali likti beverčiai.

Kita vertus, išduodamos paskolos bedarbiams ir paskolos be uzstato griežtai reguliuojamomis sąlygomis. Sutartyje ne tik yra nurodyta, kad ją pasirašo du vienodą juridinę galią turintys asmenys (žinoma apie teisinius išsilavinimus nekalbu), tačiau ir yra paskaičiuojamos realios galimybės grąžinti įsipareigojimą.

Net ir greita paskola gali apkarsti elgiantis neatsakingai. Todėl paskolos internetu (pvz.: vartojamoji paskola internetu) išduodamos ne visiems, dažnai yra galimybė paskolos mokėjimą sustabdyti, atidėti. Esant reikalui galima parduoti būstą ir grąžinti skolą, o nuomos nemokant vis tiek būtum išprašytas laukan.

Tad didesnė problema, griežtas kreditavimo reglamentavimas. Ne visiems mokiems klientams paskolos išduodamos, gana menkai valstybė kišasi į jaunų šeimų kreditavimo reglamentavimą. Taip pat yra įvairių kitų apribojimų, kurie kelia per daug nepatogumų racionaliai mąstantiems ir skaičiuoti mokantiems klientams.

greita paskola

Greitas kreditas nepropaguoja neatsakingo skolinimo

greitas kreditasKad greitas kreditas būtų saugi paslauga, kuria galėtų drąsiai naudotis tie, kam jos prireikia,  Lietuvos bankas taiko tam tikrus apribojimus. Lietuvos banko pozicija – užkirsti kelią neatsakingam skolinimui. Tuo tikslu seniau galioję Vartojimo kredito mokumo vertinimo principai 2013 m. liepos 1 d. buvo pakeisti, tai yra Lietuvos bankas sugriežtino greitųjų kreditų teikimo sąlygas. Nuo tos dienos mūsų šalyje galioja nauja kredito gavėjų mokumo įvertinimo ir atsakingo skolinimo tvarka, pagal kurią įgyvendintas debt-to-income principas, tai reiškia, kad kredito gavėjo galimi finansiniai įsipareigojimai yra susiejami su gaunamomis pajamomis.

Tam, kad būtų užtikrintas tinkamas galiojančių teisės aktų įgyvendinimas, visos įmonės, teikiančios greitųjų kreditų paslaugas, turi turėti patvirtintus atitinkamus nuostatus bei taisykles, nustatančias atsakingą skolinimą ir tinkamą asmenų, imančių kreditą, mokumo įvertinimą. Įmonės savo taisyklėse turi numatyti, kad greitas kreditas negali būti suteiktas tokiam asmeniui, kurio finansiniai įsipareigojimai yra didesni nei 40 procentų jo pajamų. Tai yra, jeigu asmuo per mėnesį uždirba apie 300 eurų, tai jo galimas didžiausias kreditas bus apie 120 eurų.

Įmonės, išduodančios greituosius kreditus, turi įvertinti kreditą gaunančio asmens buvusias ne mažiau keturių mėnesių pajamas, o taip pat apsvarstyti ir jo būsimas pajamas. Būtinai turi būti atsižvelgiama į tokio asmens bendras šeimos pajamas, išlaidas ir įvairius finansinius įsipareigojimus. Jeigu asmuo, jau turi pasiėmęs tam tikrą kreditą ir nori jį papildyti reikšminga suma, tokiu atveju įmonė, prieš papildydama kreditą, turi iš naujo įvertinti šio asmens galimybes užtikrinti prisiimamų papildomų įsipareigojimo įvykdymą. Taisyklėse taip pat nurodoma, kad tokie kredito gavėjai, kurių pajamos ateityje gali pakisti, pavyzdžiui, jeigu jie gauna pajamas iš dividendų, pajų, nekilnojamojo turto, ar investicinės veiklos ir pan., turi būti vertinami labai konservatyviai.

Taigi, šiuo metu galiojančiose teisinėse sąlygose įtvirtintos griežtos nuostatos, draudžiančios skatinti neatsakingą skolinimą. Tai reiškia, kad greitas kreditas nėra suteikiamas bet kuriam prašančiajam. Pirmiausia, įmonės privalo įvertinti tokio asmens finansinių įsipareigojimų įvykdymo galimybes. Be to, draudžiama skleisti bet kokią informaciją ar platinti atitinkamą reklamą, kuri skatintų asmenis neatsakingai skolintis. O pažeidus atitinkamas teisės aktų nuostatas, Lietuvos bankas taikys pinigines baudas, kurios numatytos Vartojimo kredito įstatyme.