Articles Tagged with slidinėjimas

Kur rasti žiemos prekių vasaros metu?

ziema 

Žiemos pramogomis žavisi vis daugiau lietuvių. Žiemos mūsų šalyje nelepina sniegu, o ir slidinėjimui įrengtų trąsų yra vos keletas. Dėl šių priežasčių pasidžiaugti žiemos pramogomis vis dažniau vykstame į užsienio šalis. Kai kurie kurortai lankytojus pasitinka ne tik žiemos sezono metu. Slidinėjimas vėlyvą pavasarį suteikia dar didesnių įspūdžių  ir yra naudingas finansiškai – dažnu atveju kovo ar balandžio mėnesio keliones galima įsigyti su patrauklia nuolaida. Tačiau jei nesate pasirūpinę slidinėjimui reikalingomis priemonėmis, įsigyti jas ne žiemos metu kartais sudėtinga. Kur rasti žiemos prekių pavasario ar vasaros metu? Štai keletas naudingų patarimų:

  • Internetinės parduotuvės

Kai kurios fizinės žiemos prekių parduotuvės užveria duris prasidėjus pavasariui. Vykdančiose prekybą žiemos prekėmis ištisus metus parduotuvėse, pasibaigus slidinėjimo sezonui, pasiūla būna daug siauresnė. Tad priimtiniausias apsipirkimas vasaros metu – internetinės parduotuvės. Be to, jose žiemos prekių dažnai galite įsigyti ir su nuolaidomis. Rekomenduojame apsilankyti šiuo adresu: https://www.bikko.lt/ziemos-prekes/slidinejimo-salmai/ . Čia rasite plačią žiemos prekių pasiūlą visus metus.

  • Skelbimai

Interneto platybėse fizinių ar juridinių asmenų, parduodančių žiemos prekes skelbimų galite rasti visuomet. Šio apsipirkimo būdo pliusas – prieinama kaina, kuri kartais dar ir derinama su pardavėju. Tačiau pirkdami pagal skelbimus susidursite ir su trūkumais. Pirma, jei pirksite naudotą inventorių, jis gali būti ne toks patikimas, o kartais ir nesaugus. Antra, sugaišite begalę laiko ieškodami kiekvieno reikalingo daikto ir vykdami kiekvieno iš jų įsigyti. Trečia, net jei pastebėsite prekės broką vos parsivežę daiktą, vargu ar pardavėjas prekę priims atgal ir grąžins pinigus. Tad pirkti pagal skelbimus verta nebent jei jums reikia tik vieno daikto, kurį galbūt rasite nenaudotą.

slidinėjimas

Slidinėjimas ir saugumas: ką pataria ekspertai?

slidinėjimasNors slidinėjimas kalnuose neatsiejamas nuo pavojų, vis dėlto ekspertai teigia, kad laikantis visų taisyklių, elgiantis atsargiai ir apgalvotai, nelaimių tikrai pavyks išvengti net ir nepatyrusiems sportininkams. Iš tiesų, daugelis nemalonių situacijų įvyksta dėl pačių slidininkų kaltės. Kad slidinėjimo kurorte pasitikėtumėte savo jėgomis ir išvengtumėte nelaimių, turite laikytis pagrindinių saugaus elgesio taisyklių.

Svarbiausia – saugumas!

Visų pirma turite nepamiršti laikytis saugaus greičio reikalavimų. Šis priklauso nuo individualių jūsų įgūdžių, fizinio pasirengimo, oro sąlygų, pasirinktos trasos ir eismo intensyvumo. Kitaip sakant, saugus slidinėjimo greitis yra toks greitis, kuriuo čiuoždami galite kontroliuoti slides ar snieglentę ir būti tikri dėl savo saugumo. Jei kelyje matote kliūtį, turite gebėti laiku ją apvažiuoti, esant reikalui – ir saugiai sustoti. Natūralu, kad esant didesniam greičiui, negalėsite tinkamai kontroliuoti savo veiksmų. Visais atvejais turite išlaikyti saugų atstumą nuo priekyje esančių slidininkų. Čia taisyklės paprastos – pirmenybę visuomet turi tas, kas leidžiasi pirmas, kadangi apsidairyti ir žiūrėti, kas vyksta už nugaros, nesugebėsite.

Kitas svarbus aspektas – pagrindinių manevrų taisyklingumas. Nepamirškite, kad slidinėjimas neatsiejamas nuo lenkimo ir sustojimo, tačiau šie veiksmai turi būti atliekami, laikantis maksimalaus saugumo. Lenkti kitus slidininkus galite tiek iš kairės, tiek iš dešinės, tačiau bet kuriuo atveju turite stengtis išlaikyti gana didelį atstumą nuo lenkiamo slidininko, kadangi, priešingai, rizikuojate tiek savo, tiek kito asmens saugumu. Be to, įsitikinkite, kad kitas slidininkas dėl jūsų neturės staigiai keisti savo judėjimo krypties. Jei slidinėdami nusprendėte sustoti, šiam tikslui rinkitės tik saugų trasos kraštą, kuriame stovėdami netrukdysite kitiems dalyviams. Jokiu būdu nestokite siauruose takuose, kadangi blokuosite kelią ir trukdysite kitiems. Be to, stovėdami turite būti matomi kitiems slidininkams. Jei nugriuvote ant trasos tako, pasistenkite kuo greičiau pasitraukti ir netrukdyti kitiems. Jei dėl kažkokios priežasties nebegalite toliau slidinėti ir likusią trasos dalį ketinate eiti pėsčiomis, naudokitės trasos pakraščiu. Jei pailsėjote pakraštyje ir ketinate grįžti į trasą, visų pirma apsidairykite, pažiūrėkite aukštyn ir žemyn ir prie kitų slidininkų prisijunkite tik tada, kai tai padaryti bus visiškai saugu.

Slidinėjimas Austrijoje ir kitos tolimos kelionės: ruoškitės atsakingai!

Jei planuojate tolimesnę kelionę, pvz., jus domina slidinėjimas Austrijoje, skirkite laiko kelionės planavimui. Natūralu, kad turėtumėte pagalvoti ir apie slidinėjimo pamokas, pvz., jei į slidinėjimo kelionę išsiruošėte pirmą kartą ir nepasitikite savo jėgomis, skirkite daugiau valandų pamokoms su instruktoriumi Lietuvoje. Ilgametę darbo patirtį turintys mokytojai išmokys jus pagrindinių judesių ir patars dėl saugaus elgesio trasoje.