Articles Tagged with spintos

spintos

Miegamojo spintos – pasirinkimo kriterijai

spintosKurdami miegamojo interjerą, apgalvojame kiekvieną smulkmeną, didžiausią dėmesį skirdami kokybiškiems ir dailiems baldams. Vieną svarbiausių vaidmenų čia atlieka funkcionalios, patogios ir talpios spintos. Paprastai miegamojo spintose saugomi ne tik šeimos narių drabužiai, bet ir patalynė, buitinė technika bei įvairios smulkmenos. Nepaisant tiesioginės savo paskirties, miegamojo spinta turėtų užimti kuo mažiau vietos ir savo dizaino sprendimais derėti prie bendrojo miegamojo interjero.

Dažniausias sprendimas miegamajam – sieninė spinta, paprastai užimanti visą sienos plotą, t. y. besitęsianti nuo vienos sienos iki kitos, nuo lubų iki grindų. Tiesa, nors sieninė spinta – dažniausias pasirinkimas planuojant miegamojo erdvę, neretai pasirenkamos ir korpusinės spintos, suteikiančios miegamajam klasikinės elegancijos žavesio. Siekiant maksimalaus rezultato, rekomenduojama bendrauti su profesionaliais ir ilgametę darbo patirtį turinčiais baldininkais, kurie padės priimti optimaliausius sprendimus, tinkančius jūsų miegamojo erdvės išplanavimui. Šiuo atveju neturėtumėte gailėti investicijų, skirtų kokybei ir ilgaamžiškumui. Nepamirškite, kad prasta gamyba ar netinkamai atlikti montavimo darbai bus tiesiogiai susiję su netvirtomis konstrukcijomis, neretai – ir prasta estetika.

Miegamojo spinta gali būti su varstomomis, suveriamomis ir stumdomomis durimis. Baldų dizaino ir spalvų sprendimai yra praktiškai neribojami, todėl viskas priklauso nuo jūsų vaizduotės ir meistro galimybių. Vertinant pastarųjų metų tendencijas, didžiausias dėmesys skiriamas ryškiems akcentams, kurie pritaikomi ne tik modernaus, bet ir klasikinio dizaino interjerui. Nepamirškite pagalvoti apie spintų gamybines medžiagas – nuo jų kokybės priklauso baldų ilgaamžiškumas ir funkcionalumas.

Jei ieškote praktiško sprendimo, skirkite laiko spintų projekto sudarymui, ypač tuo atveju, jei turite didelę šeimą – natūralu, kad kiekvienas šeimos narys norės turėti atskirą lentyną ar skyrių daiktams susidėti. Racionaliai įvertinkite, kokios talpos lentynos ir stalčiai jums bus reikalingi, be to, būtina apskaičiuoti, kiek lentynų jums reikės ir kokio dydžio jos turėtų būti. Pagalvokite apie erdvę batams ir vietą, skirtą ant pakabų laikomiems drabužiams. Praktika rodo, kad spintos yra dažniausiai naudojami baldai, todėl jų projektavimui būtina skirti laiko.

Baldininkai pažymi, kad ieškant patikimo dizaino sprendimo, būtina racionaliai įvertinti ir miegamojo dydį. Erdviai patalpai puikiai tiks tiek korpusinė, tiek sieninė spinta, tuo tarpu mažesniam miegamajam rekomenduojama daili sieninė spinta, padedanti spręsti erdvės problemas. Beje, šiuo atveju reikėtų pagalvoti apie veidrodines spintų duris – tai itin praktiškas sprendimas, leidžiantis optiškai padidinti miegamojo erdvę.

 

 

Sieninės spintos

Nesunkiai įrengiamos ir praktiškos sieninės spintos

Sieninės spintosKas bendro tarp sienos ir spintos? Atsakymas lengvesnis nei vištos ir kiaušinio pirmumo galvosūkis. Bendrumas gana aiškiai matomas – spintų būna sieninių. Kas tai per stebuklas? Galima teigti, jog tai puiki erdvė rūbams bei kitiems daiktams. Kartais sieninės spintos primena atskirą ir prabangų kambarį. Bet apie viską nuo pradžių.

Jei pradėtume domėtis informacija apie sienines spintas, kokį privalumą akcentuotume pirmiausia? Tikriausiai bandytume „sužaisti“ universalumo kriterijumi. Kad ir kokia nestandartinė yra patalpa, sieninė spinta prie jos gali prisitaikyti. Kaip chameleonas keičia spalvą, taip ir šis baldas padeda panaudoti net tokias erdves kaip plyšiai. Beje, kyla abejonė, ar tai iš tikrųjų baldas, mat kartais sienoje esančios spintos, kaip minėjome, primena atskirą ir net prabangų kambarį.

Žmonėms, norintiems erdvės daiktams, kyla klausimas, ką daryti, jei grindys nėra lygios. Juk nežinia kaip tokiu atveju spintą įrengti. Visgi nusiminti nereikia, mat išeitis egzistuoja. Tinkamai apgalvoti sprendimai ir profesionalus rėmo sumontavimas – puiki galimybė turėti sieninę spintą namuose, nors šie ir neidealūs.

Sieninės spintos nauda atsiskleidžia įvairiausiais atvejais. Pavyzdžiui, jei aplankė svečiai ir reikia nedelsiant persirengti, tai galima padaryti pačioje spintoje. Kadangi tai lyg ir atskira patalpa, rūbai pakeičiami be jokių nepatogumų, taip pat išvengiama smalsių akių. Dėl to kaip vienas pliusų yra minėtinas privatumas.

Tikriausiai susizgribote, kad namuose nėra pakankamai vietos? Ir spinta erdvę dar sumažintų? Nė velnio. Jei įrengiamos stumdomosios durys, šalia jų gali būti kokie nors daiktai, ir norint į spintą įeiti nereikia baimintis juos užkliudyti. Juk tai ne varstymas, kai atvėrimas vyksta plačiu mostu.

Gali atrodyti, kad sienines spintas įsirengia tik turtuoliai. Taip manyti klaidinga. Toks pusiau baldas, pusiau kambarys kartais netgi atrodo kaip finansiškai naudingesnis sprendimas nei įprasta spinta. Jei šiai reikia grindų, trijų sienų, viršaus bei durų, tai sieninei neretai pakanka pačių durų ir jų pagrindo. Jei jau susiviliojote, reikės parinkti spintai vietą. Labai tikėtina, kad sieninę spintą norėtumėte turėti miegamajame. Atsikeli ryte ir eini žvalgytis, ką gi šiandien apsirengti… Jei kambarys itin mažas, jame pertvarkų turbūt nedarysite. Kita vertus, net ir miniatiūrinėje erdvėje galima sugalvoti, kaip įrengti tokią spintą. Gal kambarys tik iš pirmo žvilgsnio mažas? Gal jame daugybė daiktų, dėl kurių nelieka erdvės? Jei taip, sieninė spinta būtų optimalus pasirinkimas, padėsiantis atrasti vietą kiekvienam daiktui.

Patarsime nedaryti klaidos ir neįsirengti pernelyg siauros spintos. Tuomet nepavyks normaliai sukabinti rūbų, kils problemų dėl durų uždarymo. Apskritai prieš montuojant tokį daiktą reikia atidžiai viską išmatuoti. Jei abejojama savo jėgomis ar tiesiog norima sutaupyti laiko, geriausia kreiptis į šiuo amatu užsiimančius asmenis. Sieninės spintos jiems jokia naujiena, tad darbas turėtų vykti sklandžiai.

Sieninės spintos nauda nereikėtų abejoti. Toks baldas-patalpa nėra nei labai brangus, nei komplikuotas. Na, o darbą patikėjus specialistams be rūpesčių gimsta nauja privati erdvė. Džiugu, kad net ir esant nelygioms grindims įmanoma mėgautis tokios spintos privalumais.