Santuokos nutraukimas suvokiamas kaip bendros nuosavybės pabaiga, todėl oficialių skyrybų metu yra padalijamas sutuoktinių turtas. Advokatų kontora primena, kad priimant racionalų sprendimą dėl turto padalijimo, teismas vertina nepilnamečių vaikų interesus, sutuoktinių sveikatą, jų turtinę padėtį ir kitas teisines aplinkybes.
Įstatymiškai santuokos nutraukimas gali būti vykdomas dviem būdais: santuoka gali būti nutraukiama tarpusavio susitarimu ir ginčo tvarka. Advokatų kontora teigia, kad tiek vienu, tiek kitu atveju rekomenduojama kreiptis į teisininką, kuris užtikrins proceso sklandumą. Jei santuoka nutraukiama sutuoktinių susitarimu, teismui turi būti pateikiamas oficialus prašymas dėl santuokos nutraukimo, sutartis, apibrėžianti santuokos nutraukimo pasekmes, ir kiti lydintys dokumentai. Jei santuoka nutraukiama ginčo tvarka, teismui pateikiamas ieškinys prieš kitą sutuoktinį, t. y. atsakovą.
Visais atvejais santuokos nutraukimas susitarus yra kur kas greitesnis ir lengvesnis kelias link numatyto tikslo. Paprastai teismo sprendimas, realizuojantis santuokos nutraukimą, yra priimamas per vieną mėnesį, o pats teismo posėdis, jei visi dokumentai yra tvarkingi ir tinkamai paruošti, tetrunka kelias minutes. Dar vienas privalumas – nereikia mokėti gana didelių mokesčių valstybei. Tiesa, advokatų kontora teigia, kad net ir šiuo atveju reikalinga profesionalaus teisininko pagalba – advokatas padės tiksliai ir aiškiai apibrėžti sąlygas, kuriomis bus numatytas sutuoktinių elgesys po skyrybų, ypač, jei tai susiję su nepilnamečių vaikų priežiūra ar kreditiniais įsipareigojimais.
Sprendžiant skyrybų klausimus, būtina aptarti turto dalybos niuansus. Bendrąja jungtine susituokusių asmenų nuosavybe laikomas turtas, kuris buvo įgytas po santuokos (tiek vieno sutuoktinio, tiek abiejų jų vardu); visos pajamos, gautos iš asmeninio sutuoktinio nuosavybe laikomo turto; pajamos, kurios buvo gautos iš bendros ar vieno iš sutuoktinių veiklos; pajamos gautos iš verslo, kuris buvo pradėtas po santuokos sudarymo. Beje, jei iki santuokos įmonė ar bendrovė nuosavybės teise priklausė vienam iš sutuoktinių, tai bendroji nuosavybė po santuokos yra iš verslo gautos pajamos. Asmenine sutuoktinių nuosavybe laikomas atskirai abiejų sutuoktinių įgytas turtas iki santuokos; sutuoktiniui dovanotas turtas; sutuoktinio asmeninės paskirties daiktai, pvz., drabužiai; pramoninės ir intelektinės nuosavybės teisės, išskyrus už intelektinę veiklą gaunamas pajamas; lėšos ir priemonės, skirtos asmeniniam sutuoktinio verslui; už asmenines lėšas sutuoktinio įgytas turtas.
Advokatai pažymi, kad turto dalybos yra gana subtilus, teisinės patirties ir profesinių žinių reikalaujantis procesas. Jei norite, kad skyrybų procesas būtų įvykdytas greitai, lengvai ir sklandžiai, jums bus reikalinga profesionalų pagalba, suteikianti teisines konsultacijas ir kompetentingą pagalbą santuokos nutraukimo metu.
No Comments