Jaunas žmogus siejamas su veržlumu ir drąsa, o ryškūs pavyzdžiai tai tik įrodo. Dabar vis dažniau žiniasklaidoje rašoma, rodoma ir kitais būdais afišuojama informacija apie jaunimo iniciatyvą, įvairių projektų organizavimą bei koordinavimą, arba, kokio nors šiuolaikiško verslo įkūrimą. Skeptiškai dėl to nusiteikę asmenys prieštarauja, kad nepatyrimas ir toks jauno verslininko maksimalizmas negali išeiti į gerą ekonomikai: vos įkurti verslai bankrutuoja, kelia konkurencinę grėsmę kitoms rinkoms dalyvėms, nuvilioja tiekėjų dėmesį ir pan. Tačiau, ar tikrai toks scenarijus galioja jaunam žmogui, kuris sumąstė steigti savo įmonę, pirkti jau egzistuojančią ar kitaip įkurti naują verslo vienetą? Kuo ypatingas yra verslo pirkimas Lietuvoje?
Kaip pastebima šalies įstatymuose, nesvarbu, ar tai jaunas ar senas asmuo, verslą įsigyti galima keliais būdais. Vienas iš variantų – verslo pirkimas. Lietuvoje jis gana populiarus.
Lietuvos teisiniame reglamente numatyta, kad verslo pirkimas gali būti kelių būdų, tačiau įprastasis būdas, kai verslo pirkimas Lietuvoje yra vykdomas perleidžiant kontrolinį akcijų paketą negalioja ūkinėms bendrijos, individualaus ūkininko ūkio perdavimui bei individualios veiklos ar įmonės atvejais. Tokiose situacijose numatyta tvarka yra kiek kitokia ir tai profesionaliai paaiškina patyrę teisininkai.
Jaunas žmogus, pasiryžęs Lietuvoje pirkti verslą, paprastai turi tiek maksimalizmo ir idėjų, kad ilgus metus rinkoje esančios įmonės galėtų tik pavydėti. Ir labai dažnai būtent šis bruožas suteikia pranašumą, kuris ilgainiui atneša ir pelną. Nors verslo pirkimas Lietuvoje ir nėra viena lengviausių procedūrų, su patirtį sukaupusių specialistų pagalba net ir jaunas verslininkas gali padaryti įspūdingą karjerą ar sukurti visiems gerai atpažįstamą prekės ženklą.
No Comments