Articles Tagged with technika

Atsarginės žemės ūkio technikos dalys – neišvengiama būtinybė visiems ūkininkams

Žemdirbystė ir gyvulininkystė yra tos ūkio veiklos sritys, kuriose darbai be reikiamos technikos sunkiai įsivaizduojami. Su technikos pagalba galima daugelį darbų nuveikti daug greičiau, taupant laiką ir finansus. Bėda ta, jog technika turi polinkį sugesti pačiu netinkamiausiu metu. Dažnai tiesiog prireikia pakeisti kažkokią detalę. Tad, dirbantiems su žemės ūkio agregatais, žemės ūkio technikos dalys yra labai aktualus klausimas. Taigi, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis šias detales?

Gamintojo vardas ir originalios detalės

Patikimas gamintojas, kai Jūsų šiandieninis rūpestis – žemės ūkio technikos dalys, labai svarbu. Jie atsakingai žiūri į savo gaminių kokybę ir nevengia investuoti į įvairiausias inovacijas, kurios leidžia pasiekti geresnių rezultatų. Jeigu Jums šiandien reikia mašinos pagrindinės dalies, žiūrėkite, kad ji turėtų savo serijinį numerį. Tai užtikrina atsekamumą, kokybę ir ilgaamžiškumą. Smulkesnės detalės, be abejonės, tokių numerių neturi. Nepagailėję investuoti į originalias detales  galite būti tikri, kad išsaugosite tas savybes, dėl kurių pasirinkote įsigyti būtent tą techniką. Originalias dalis rinktis verta dar ir dėl to, kad sumažintumėte pastovią riziką, ypač skausmingą sezono metu.

Jeigu galite skirti daugiau laiko, pasikonsultuokite su keleto gamintojų atstovais. Jie suteiks profesionalias konsultacijas ir Jums bus lengviau išsirinkti. Atstovai visada garantuoja, kad atsarginės dalys yra tikrai pagamintos oficialaus gamintojo ir atitinka jo kokybės standartus.

 Be abejonės, technikos dalys turi vieną niuansą – jau egzistuoja mašina į kurią jos bus montuojamos, todėl tikriausiai, protingiausia būtų pasirinkti tą patį gamintoją.

Technikos dalių tarnavimo laikas

Vėl pasikartosime originalių dalių naudai – dauguma originalių dalių tarnauja gerokai ilgiau. Visgi, reikėtų įvertinti dar vieną niuansą. Apsiperkant reikia įvertinti ir laiką bei papildomas detales kurių prireiks keičiant vienokią ar kitokią žemės ūkio technikos dalį. Tik viską kartu sudėjus galima įvertinti, kiek iš tiesų kainavo ta dalis ir kiek darbingo laiko galima iš jos tikėtis. Reikia pasidžiaugti tuo, jog žemės ūkio technikos gamintojai skiria išties daug dėmesio savo gaminių kokybei, kad užtikrintų kuo ilgesnį padargo tarnavimo laiką. Tikriausiai tą lemia platus konkurentų ratas ir klientų rodomas poreikis kokybės garantijai.

Pagrindiniai grandinio pjūklo priežiūros darbai

Grandininį pjūklą galima būtų palyginti su automobiliu, kuo daugiau prižiūrimas, tuo ilgiau ir sklandžiau veikia. Techninei pjūklų priežiūrai atlikti reikalingos papildomos priemonės – tepalo švirkštas, tepalas ar alyva, kuras, galandimo įrankiai, atsarginės grandinės. Taigi jeigu, įsigijote benzininę techniką, jau galite ieškoti ir šių priedų, nes jų prireiks jau pirmąją pjovimo darbo dieną.

Priežiūros darbai pirmąją dieną

Kieme stovi didelė rastų krūvelė, o jūs ką tik išsitraukėte benzininį pjūklą iš sandėlio ir esate pasiruošęs padirbėti iš peties. Tai gan įprasta situacija sodybose ir nuosavų namų kiemuose. Vis tik, norėdami „susidraugauti“ su technika, pirmiau sužinokite viską apie jos priežiūrą.

Stabdžio juosta

Tikrinkite ar stabdžio juosta siekia 0,6 mm labiausiai susidėvėjusioje vietoje. Kad grandinės stabdymas sklandžiai veiktų nuvalykite nešvarumus nuo grandinės stabdžio ir sankabos būgno.

Darbai, atliekami su tepalo švirkštu

  • Juostos žvaigždutės tepimas

Žvaigždutės tepimas užtikrina sklandų grandinės ir pjovimo juostos darbą, todėl šį veiksmą būtina atlikti kas kartą pasibaigus degalams. Jums reikės tinkamų įrankių – tepalo švirkšto ir kokybiškos guoliams skirtos alyvos.

  • Guolio tepimas

Adatinį guolį rasite sankabos būgnelyje prie darbinio veleno, jį ir reikėtų sutepti. Netrukus paaiškinsime kaip tai atlikti. Atsukite juostines veržles ir nuimkite sankabos dangtelį. Paguldykite pjūklą ant šono, dabar sankabos būgnelis yra viršuje. Jeigu tepalo švirkštas dar tuščias, pritraukite į jį tepalo ir po truputį išleiskite šalia sankabos būgnelio centro, besisukant sankabai.

Štai ir viskas, pjūklas yra suteptas, tik nepamirškite darbuojantis patikrinti alyvos kiekį ir papildyti kai reikia.

Aušinimo sistema

Priežiūros reikalauja aušinimo sistema, užtikrinanti gerą įrankio aušinimą, jeigu pjūklas pradeda kaisti reikia šepečiu išvalyti šią sistemą arba valymą atlikti kartą per savaitę.

Dirbant su pjūklu jums gali tekti atlikti daugiau priežiūros darbų:

  • pakeisti susidėvėjusį starterio lynelį;
  • patikrinti duslintuvą, akceleratoriaus gaiduko blokatorių;
  • valyti oro filtrus;
  • patikrinti degimo žvakės veikimą, karbiuratoriaus sureguliavimą.

Tepalo švirkštas, kokybiškos, įvairios pjūklų detalės ir kiti reikalingi priedai randami internetinėje parduotuvėje agropartsbaltija.lt.

Kaip išsirinkti vakuuminį siurblį?

siurblysNorint išsirinkti vakumini siurblį, reikia įvertinti gaminio technines galimybes ir sąlygas kuriomis jis skirtas naudoti. Vakuminiai siurbliai yra skirstomi pagal pajėgumą ir sukuriamo vakuumo lygmenį.

Rotoriniai siurbliai 

Rotoriniai vakuuminiai siurbliai yra patys pigiausi. Gali būti sauso veikimo arba tokie, kurių vidų reikia užpildyti tepalu, kuris vėsina variklį ir neleidžia detalėms susidėvėti greitai. Keitimas turi būti atliekamas intervalais kas kelis tūkstančius darbo valandų, tai nurodo gamintojas gaminio naudojimo instrukcijoje. Sausu velenu dirbantys veikiantys sraigtai sukasi priešingomis kryptimis, susikaupęs vakuumas kaupiasi cilindruose ir paleidžiami per specialią angą. Šie siurbliai naudojami chemijos ir medicinos pramonėje nes jų darbinė temperatūra yra ganėtinai žema ir jie tinka dirbti su dujiniais skysčiais. Iš kitos pusės, be kontakto su medžiaga veikiantis variklis yra apsaugotas nuo agresyvių medžiagų poveikių ir korozijos, tačiau tos siurblio dalys kurios turi kontaktą su medžiaga, yra padengtas apsauginiu sluoksniu. Sauso veikimo rotoriniai siurbliai tinka tokiais atvejais kai reikalinga sausa kompresija, kai negalima leisti, kad sukuriamos ir vidaus tepalas susimaišytų. Jie yra galingi ir gali sukurti aukštą vakuumo laipsnį, tinka naudoti įvairios sudėties dujinėms substancijoms. Be šių gerų savybių, yra ir keletas blogų. Šie siurbliai  yra jautrūs pašalinėms detalėms patenkančioms į sistemą ir netinka naudoti su tokios medžiagomis kurios keičia savo būseną aukštoje temperatūroje kurią skleidžia siurblio korpusas.

Sraigtiniai siurbliai

Sraigtinis vakuuminis siurblys yra patikimesnis cheminiuose procesuose. Dėl to, kad sparnuotė siurblio viduje išsklaido susikaupusią šilumą, dujos nekaista ir sistema gali veikti žemose temperatūrose. Taip yra saugiau ir patikimiau, mažiau rizikos ir paprastesnė kontrolė. Siurbiamų skysčių garų koncentracija šiuose siurbliuose yra lengvesnė, todėl siurblys veikia greičiau ir jo našumas didesnis. Nepaisant šių privalumų, tokio tipo siurbliai gali užsiteršti nuo susikaupusio dujų kondensato, be to jų energijos suvartojimo sąnaudos yra didesnės. Siurbliai su diafragma yra skirti tik tokiems darbas kur reikia nedidelio vakuumo srauto, pavyzdžiui medicininė įranga ar stomatologams skirti prietaisai.

Renkantis vakuuminį siurblį, svarbu neužsifiksuoti ant kainos kurią reikia mokėti dabar, vertinkite įrengimus pagal jų tarnavimo laiką ir aptarnavimo bei remonto kaštus. Patikimesni gaminiai yra brangesni įsigyjant bet sutaupote tuomet kai nereikia keisti tepalų, atlikti prevencinius remonto ir patikros darbus.